28 października, 2019

RECENZJA: Piesotto | Top for Dog 2019

W ramach plebiscytu Top for Dog do testów otrzymaliśmy Piesotto - spersonalizowane jedzenie dla psów! Zapraszam do przeczytania recenzji!
Bardzo lubię testować nowości. Figa i Kiwi na co dzień jedzą suchą karmę. Gdybym miała trochę więcej czasu, z chęcią przerzuciłabym się na barfa lub właśnie gotowane jedzenie. Zgłosiłam się do testów Piesotto, ponieważ uważam, że jest to świetne rozwiązanie dla właścicieli psów, którzy chcą (lub muszą) karmić swoje czworonogi jedzeniem gotowanym, ale niestety brakuje im wolnego czasu.


Piesotto to pierwsze spersonalizowane jedzenie dla psów, gotowane w domowy sposób, bez dodatku konserwantów, czy ulepszaczy.
Co oznacza spersonalizowane?
Oznacza to, że posiłki są dostosowane do potrzeb Waszego psa. Na stronie znajduje się specjalna ankieta, którą wypełniacie przy składaniu zamówienia. Podajecie tam m.in. wiek, wagę, informacje o sterylizacji, aktualna dieta, dodatkowe smakołyki, aktywność, budowa ciała oraz informacje o specjalistycznej diecie (np. alergie na jakieś składniki). System opracowuje dietę, oblicza ilość kalorii, jakie powinien spożywać w ciągu dnia Wasz pies.
W ofercie Piesotto znajdują się dwa smaki - soczysta wołowina i delikatny indyk. Możemy wybrać wybraną przez nas datę dostawy.


Składy:

Soczysta wołowina, skład: wołowina jakości human grade* 53% (mięso wołowe 78%, wątroba wołowa 17%, serce wołowe 5%), puree z batata, marchewka, bulion wołowy, burak, olej rzepakowy tłoczony na zimno, dynia, jabłko, seler, czerwona soczewica, dodatek mineralno-witaminowy Piesotto, siemię lniane świeżo mielone

Delikatny indyk, skład: indyk jakości human grade* 54% (mięso z indyka 75%, wątroba z indyka 19%, serce z indyka 6%), puree z vatata, marcgewka,, bulion z indyka, szpinak, czerwona soczewica, olej rzepakowy tłoczony na zimno, jabłko, seler, puree z zielonego groszku, dodatek mineralno-witaminowy Piesotto, siemię lniane świeżo mielone

* jakość human grade oznacza produkty dopuszczone do spożycia przez ludzi


Piesotto można przechowywać na dwa sposoby, Do 16 dni w lodówce i do 30 dni w zamrażarce.
Oprócz jedzonka do przesyłki zostały dołączone ulotki z niezbędnymi informacjami oraz dwie tacki (jedna na porcję Figi, druga na Kiwi).
Piesotto było zapakowane w ładny kartonik, a w środku torbę termoizolacyjną, zawartość nie rozmroziła się, była wręcz zamrożona na kość. 😀 Od razu po otworzeniu paczki całe jedzonko zapakowałam do zamrażarki. Dwa woreczki (osoby dla Figi, osobny dla Kiwi) z odpowiednim oznakowaniem zapakowałam w dołączone tacki i włożyłam do lodówki, by móc podać im je już na drugi dzień. Piesotto podawałam według zaleceń producenta - z odpowiednim wymieszaniem z poprzednią karmą. Od 7 dnia podawałam już im pełną porcję.
Starałam się pamiętać, aby dzień wcześniej wyciągnąć jedzenie dla psów z zamrażarki, a następnie przełożyć do lodówki, by mogło się rozmrozić. Niestety kilka razy zdarzyło mi się o tym zapomnieć, ale w takim przypadku należy po prostu karmę włożyć do ciepłej wody i po chwili było gotowe do zjedzenia!


Figa i Kiwi Piesotto testowały przez równe dwa tygodnie. Pieski były zachwycone, super przyjęły karmę, bez żadnych rewolucji żołądkowych. U psów nie było czuć nieprzyjemnego zapachu z pyska, sierść według mnie uległa poprawie, pazurki bez zmian, małe kupy. Dziewczyny szalały obok mnie widząc wyciągane przeze mnie opakowanie Piesotto z lodówki. Bardzo im smakowało, a miska za każdym razem była wylizywana do dna. Nie przytyły, ani nie straciły na wadze. Na co dzień suczki jedzą suchą karmę, a tutaj przerzucenie się na gotowane jedzenie odbyło się bez jakichkolwiek problemów. Naprawdę - super! Posiłki wyglądają bardzo apetycznie, mają świetny skład i są świeżo przygotowane. Składniki podane w składzie dojrzymy gołym okiem już w opakowaniu, czy w misce z podanym Piesotto.
Firmę tworzą przemili ludzie, kontakt z ekipą oceniam na 6 z dużym plusem!


Cenowo dzienna porcja dla Kiwi wynosi 17,04 zł dziennie za soczystą wołowinę, natomiast dla Figi 9,90 zł. Niestety, jeśli chciałabym karmić oba psy Piesotto wyszłoby mnie to miesięcznie około 835 zł. Jest to rzeczywiście duży wydatek.

Jestem bardzo zadowolona z testów, Piesotto sprawdziło się u nas świetnie i jeśli miałabym tylko większy budżet z chęcią na stałe karmiłabym tym jedzonkiem moje suczki. Polecamy!


Recenzja powstała we współpracy z Piesotto w ramach plebiscytu Top for Dog.

Linki:
Strona www: www.piesotto.pl
Facebook: www.facebook.com/piesotto
Instagram: www.instagram.com/piesotto


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza