11 września, 2019

RECENZJA: Virbac Nutri-plus gel | Top for Dog 2019

Na samym początku wakacji dotarła do nas przesyłka z produktem od firmy Virbac - Nutri-plus gelem, który mamy możliwość testować w ramach plebiscytu Top for Dog..

Nutri-plus gel jest produktem wysokoenergetycznym (18,4 MJ/kg), który zalecany jest do podawania psom podczas intensywnego wysiłku fizycznego, czy też w przypadku potrzeb fizjologicznych, wymagających dostarczenia zwiększonej porcji energii (rekowalescencja, młode zwierzęta w okresie wzrostu, samice w okresie ciąży i laktacji). Zawiera on witaminy, pierwiastki śladowe i wysokostrawne składniki.

Produkt ten był dla mnie totalną nowością. Zgłosiłam się do testów ze względu na to, że wakacje były dla nas bardzo intensywnym okresem treningowo - treningi, seminaria, zawody i wyjazdy. Nie ukrywam, że od dłuższego czasu szukałam tego typu produktu, który wspomógłby moje pieski w okresie intensywnego wysiłku.


Skład: syrop glukozowy, olej sojowy, olej rybny, melasa, hydrolizowane białka zwierzęce (świń i przeżuwaczy), siarczan magnezu siedmiowodny.

Składniki analityczne: 

Energia metaboliczna: 18,4 MJ/kg

Oleje i tłuszcze surowe 31,4%, kwasy omega 6 14,6%, włókno surowe 2,6%, popiół surowy 2,4%, kwasy omega 3 2,3%, białko surowe 1,2%, potas 0,06%, wapń 0,03%, magnez 0,02%, mangan 0,02%, żelazo 0,01%, fosfor 0,004%, wilgotność 14,4%.

Dodatki dietetyczne (w 1 kg):

Witaminy:
3a672b Witamina A: 35 443 IU; E671 Witamina D3: 3766 IU; 3a700 Witamina E: 1 100 IU; 3a315
Amid kwasu nikotynowego: 400mg; 3a841 D-Pantotenian wapnia: 350mg; 3a831 Witamina B6: 200mg; 3a Witamina B12: 0,42mg.

Pierwiastki śladowe:
E5 Siarczan manganu jednowodny: 550mg; E1 Chelat żelaza na bazie glicyny, uwodniony: 420mgW opakowaniu znajdziemy tubkę żelu 120g, specjalną końcówkę, która ułatwia podawanie produktu oraz ulotkę. 😊

Produkt zawiera syrop glukozowy, na który wiele osób może zwrócić uwagę. Cukru powinno się unikać, jednak w niektórych przypadkach po prostu - nie da się. Poprawia on smakowitość produktów (zwykle leków, czy też suplementów diety), by zachęcić zwierzę do jego spożycia. Podawane dawki są bezpieczne i podawane przez określony czas, a nie regularnie. Warto jednak mieć to na uwadze w przypadku posiadania wrażliwych psów.

Dawkowanie:
Jedna łyżeczka (około 6g) preparatu na 5 kg m.c, dwa razy dziennie.Nutri-plus gel stosowaliśmy podczas aktywnych dni. Produkt używałam podczas zawodów agility, dogfrisbee, seminariów, towarzyszył nam również podczas naszego wyjazdu do Włoch, gdzie bardzo dużo zwiedzaliśmy podczas 35 stopniowych upałów, czy też na Mistrzostwach Europy Dogfrisbee w Bolonii. W skrócie - było intensywnie!
Produkt zwykle podawałam bezpośrednio z tubki do psiego pyszczka, choć też się zdarzało, że mieszałam go z karmą.

Nutri-plus gel dzięki swojej smakowitości jest bardzo łatwy do podania, także w sytuacji spadku apetytu. Przed otrzymaniem produktu miałam wątpliwości, czy posmakuje on Fidze, ponieważ jest ona wybrednym pieskiem, jednak swoją pierwszą dawkę zjadła z wielkim apetytem, czekając na więcej. 😀 W przypadku Kiwi wiedziałam, że nie będzie wybrzydzać - ona jest typem psa wszystkożernego. 😊Pieski w czasie stosowania produktu były pełne energii i dobrze się czuły, w żaden sposób nie zareagowały negatywnie. Nutri-plus gel jest bardzo smakowity, dziewczyny z chęcią się nim zajadały. Dla mnie taka forma produktu w tubce jest świetna przede wszystkim na wyjazdy - nie zajmuje dużo miejsca, więc z łatwością można go zapakować ze sobą na wyjazd oraz jest bardzo łatwy do podania.


Niestety żelu nie można zakupić na stronie producenta, jednakże bez problemu znajdziecie go na innych stronach internetowych, cena za tubkę 120g wynosi +/- 50 zł.

Z mojej strony jak najbardziej mogę polecić Nutri-plus gel. To, co jeszcze nam zostało będziemy dalej kończyć, na już powoli jednych z ostatnich zawodów w sezonie, a później kto wie? Może wrócę do produktu za kilka miesięcy - Kiwi będzie się szykować do roli matki, a wtedy wiem, że taki produkt bardzo się przyda!

Recenzja powstała we współpracy z Virbac w ramach plebiscytu Top for Dog.

Linki:
Strona www: www.virbac.com
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza