05 września, 2019

RECENZJA: MACED Natural Dental Meat | Top for Dog 2019

Na początku lipca dotarły do nas przysmaki Natural Dental Meat od firmy MACED, które testujemy w ramach plebiscytu Top for Dog.Do testów otrzymaliśmy smakołyki w 3 wariantach smakowych:

 • Natural Dental Meat - 2x 500g oraz 4x 80g
 • Natural Dental Meat z zieloną herbatą - 2x500g
 • Natural Dental Meat z zieloną herbatą - 2x 500g oraz 4x 80g
MACED to rodzinna firma, która produkcję przysmaków rozpoczęła ponad 20 lat temu. Wszystkie przysmaki produkowane w zakładzie produkcyjnym w miejscowości Polanów w województwie zachodnio-pomorskim.
Firmę MACED znam od dawna - już jako szczeniak Figusia otrzymywała od nas smakołyki treningowe w kształcie kosteczek, które uwielbiała. 😊


Dental Meat to chrupkie, mięsne smakołyki, których kształt został specjalnie opracowany w taki sposób, by czyścił zęby i masował dziąsła. Trójkątna forma i specjalne rowki mają redukować osad nazębny oraz wzmacniać dziąsła. Dodatki funkcyjne zapobiegają rozwojowi bakterii w jamie ustnej oraz odświeżają oddech.
Do testów została wybrana Figa ze względu na to, że ma ona duże problemy z kamieniem nazębnym. Dostaliśmy naprawdę dużo smaczków, dlatego zdecydowałam się podawać je obu suczkom. Szybko okazało się, że głównym testerem zostanie jednak Kiwi. Dla Figi smakołyki z miętą oraz zieloną herbatą okazały się za twarde, więc ona testowała tylko wersję mięsną - niestety na niej dosyć często zdarzały się wymioty.
Kiwi testowała wszystkie warianty smakołyków i u niej zdały egzamin. 😊

Przysmaki mają zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego i również czyścić zęby - Kiwi od pewnego czasu zaczął powstawać kamień nazębny i muszę przyznać, że zauważyłam znaczną poprawę! Jednak muszę tutaj zaznaczyć, że stosujemy smakołyki Dental Meat regularnie i dodatkowo w międzyczasie podawałam psom inne gryzaki.

Przysmak nie brudzi rąk, nie ma bardzo intensywnego zapachu, a podczas gryzienia nie rozpada się na milion drobniejszych kawałeczków.


Jak prezentuje się skład?

 • Natural Dental Meat
Skład: mięso i produkty pochodzenia mięsnego 91% (suszone mięso wieprzowo-wołowe 48%, surowiec drobiowy 27%, surowiec wołowy 18%), surowe pochodzenia roślinnego 4,5%, gliceryna.
Dodatki technologiczne: barwnik, zagęstniki, regulator kwasowości, konserwanty, przeciwutleniacze, stabilizatory.

 • Natural Dental Meat z zieloną herbatą
Skład: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 96% (surowiec drobiowy 67%, surowiec wołowy 29%), ekstrakt z zielonej herbaty.
Dodatki technologiczne: barwnik, regulatory kwasowości, konserwanty, przeciwutleniacz, stabilizator.

 • Natural Dental Meat z miętą
Skład: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 96% (surowiec drobiowy 67%, surowiec wołowy 29%), liście mięty.
Dodatki technologiczne: barwnik, regulatory kwasowości, konserwanty, przeciwutleniacz, stabilizator.

(od lewej) Natural Dental Meat, Natural Dental Meat z zieloną herbatą, Natural Dental Meat z miętą
Firma MACED aktualnie jest na etapie zmiany wyglądu opakowań. Do nas trafiły jeszcze te "stare", natomiast docelowe opakowania dla tego produktu będą zawierały 4 gryzaki (łącznie 100g). Produkt ten też zmieni nazwę z Dental Meat na Dentic.
Opakowanie będzie częściowo zadrukowane, 1/3 opakowania będzie stanowiła "okienko", dzięki czemu będzie można obejrzeć produkt.
Warto również wspomnieć, że każde opakowanie zostanie wyposażone w zamek strunowy, aby można było łatwiej dozować ilość podawanych smakołyków, zachowując świeżość i aromat w środku. Firma również w ten sposób miała na celu stworzenie opakowania wielorazowego, które można potem wykorzystać ponownie, trzymając w nim np. inne, ulubione przysmaki swoich psów.


Podsumowując jestem zadowolona z produktu Dental Meat. Szkoda tylko, że Figi testy musiałam ograniczyć do jednego smaku, który i tak czasem powodował wymioty. Zauważyłam zredukowanie kamienia nazębnego u Kiwi, smakołyki obu pieskom bardzo posmakowały. Dużym plusem również jest to, że przysmak występuje w różnych wariantach smakowych, dlatego też każdy powinien znaleźć coś dla swojego czworonoga! 😀


Recenzja powstała we współpracy z MACED w ramach plebiscytu Top for Dog.

Linki:
Strona www: www.maced.pl
Facebook: www.facebook.com/maced.company
Instagram: www.instagram.com/maced_z_naturyBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza