06 września, 2019

RECENZJA: Karma Husse Ocean Care | Top for Dog 2019

W ramach plebiscytu Top for Dog otrzymaliśmy do testów worek 12,5kg karmy Husse Ocean Care wraz z firmowymi gadżetami - smakołykami, miseczkami oraz torbą.Karma Husse Ocean Care to karma dla psów dorosłych cierpiących na problemy żołądkowe i jelitowe o podłożu alergicznym, będąca odpowiednia dla psów o białej sierści.
Karmę testowała zarówno Figa (7 kg), która należy do wybrednych piesków z wrażliwym układem pokarmowym oraz Kiwi (16 kg), która wszystko zjada z wielkim apetytem, bez żadnych przeciwwskazań jedzeniowych. Czyli dwa, całkowicie różne psy. 😊


Skład: łosoś, ryż, mąka ryżowa, tłuszcz zwierzęcy, siemię lniane, błonnik roślinny, hydrolizowane białko zwierzęce, drożdże, olej z łososia, sól, fruktooligosacharydy (0,03%), chlorek potasu, lecytyna (0,1%), aksamitki, algi morskie.

Skład analityczny: białko 24,0% (75% białka zawartego w karmie stanowi białko zwierzęce); zawartość tłuszczu 14,0%; surowy popiół 6,5%; surowy błonnik 3,0%; wapń 1,25%,; fosfor 0,9%; kwasy tłuszczowe omega-3 1,7%; kwasy tłuszczowe omega-6 1,2%.


Niestety ze względu na politykę firmy nie ma nigdzie dostępnej procentowej ilości poszczególnych składników w karmie, jednak mamy potwierdzoną informację od producenta, że łosoś stanowi 50% składu karmy, który prezentuje się bardzo fajnie! Karma nie zawiera glutenu, a jedynym zbożem w jej składzie jest ryż. 
Błonnik roślinny stymuluje ruchy jelit, a zawartość lecytyny usprawnia trawienie tłuszczu w jelitach. Fruktooligosacharydy i drożdże wspomagają rozwój "pożytecznych" bakterii w jelitach i zmniejszają ryzyko biegunki. Zawarta w karmie miedź pobudza enzymy utrzymujące naturalną barwę sierści, biotyna i witaminy z grupy B wzmacniają sierść, a zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 poprawia stan skóry i sierści. Karma wzmacnia system odpornościowy i jest bogata w minerały wzmacniające kości i zęby.
I co ważne - wyższa zawartość energetyczna oznacza mniejsze porcje, co zapobiega problemom żołądkowym. Husse podaje, że przyswajalność karmy wynosi aż 92%!Karma Husse sprawdziła się u nas rewelacyjnie! Jak już wspomniałam, Figa należy do wybrednych piesków jeśli chodzi o karmy suche. W jej przypadku nie jest niczym dziwnym odmawianie karmy dwa dni z rzędu. Karma Husse Ocean Care za każdym razem podana do miski została zjadana ze smakiem! Bez kręcenia nosem i odchodzeniem od miski. Kiwi karma również bardzo posmakowała.
Obie dziewczyny bardzo dobrze zareagowały na karmę - kupy były małe i zwarte, obyło się bez biegunek, sierść stała się bardziej miękka, zapach z pyska nie uległ zmianie.

Rozmiar granulek jest zarówno odpowiedni dla Figi i Kiwi. Karma nie ma średnio intensywny zapach, trochę brudzi ręce.Jedynym minusem jaki zauważyłam jest brak zamka strunowego, który pozwoliłby zachować świeżość produktu. Ja poradziłam sobie z tym za pomocą klipsów. 😊

Karma dostępna jest w dwóch opakowaniach 2kg (59 zł) i 12,5kg (195 zł) i możecie ją zakupić na stronie lub skontaktować się z dystrybutorem.

Podsumowując jestem bardzo zadowolona z karmy Husse Ocean Care. Moje oba psy naprawdę bardzo dobrze na niej wyglądały, a karma im bardzo posmakowała. Myślę, że z wielką chęcią w przyszłości do niej wrócę!

Recenzja powstała we współpracy z Husse w ramach plebiscytu Top for Dog.

Linki:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza