17 lipca, 2018

Latające Psy Wrocław + Dog Games Summer!


... czyli małe podsumowanie czerwca!Fot. Michał Nowicki
Zawody we Wrocławiu miały w sobie zdecydowanie "to coś". W końcu były to Otwarte Mistrzostwa Polski Dogfrisbee, których Kiwi miała zaszczyt zostania "twarzą" zawodów! Tym razem wróciliśmy bez podiumowych sukcesów, natomiast udało mi się zrealizować swoje cele na te zawody.
Startowałam w Freestyle Super Open, Time warpie lvl 1 i frizgility lvl 2.

Fot. Tomasz Mońko
U mnie zawody zaczęły się już w piątek (01.06), kiedy to udało mi się zdać egzamin sędziowski stopnia I USDDN. Strasznie się cieszę, że rozwijam się też w tym kierunku, mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się zrobić kolejne stopnie.
Dodatkowo chciałam wspomnieć, że to były moje pierwsze starty freestylowe pod regulaminem innym niż UpDog. Podoba mi się! Szczególnie dlatego, że można mieć 10 dysków 😂

Fot. Justyna Przepióra
Zacznę od freestylu! Z sobotniego freestylu bylam zadowolona o tyle, że zrobiłam wszystko to, co zostało zaplanowane. Byłam zła na łapalność (zig zaka zrąbałam po całości) i taką swoją chaotyczność, z którą staram sobie radzić. Natomiast z niedzielnego startu jestem MEGA zadowolona! Serio! Przede wszystkim nie spieszyłam się tak jak wcześniej, byłam zdecydowanie spokojniejsza. Po drugie - kurde naprawdę to całkiem spoko wyglądało! I teraz mała rada na przyszłość dla tych, którzy nie umieją w improwizacje - nie róbcie tego 😂 Zostało mi trochę czasu, więc stwierdziłam, że zrobię to co mi nie wyszło iiiiii... całość w odbiorze zepsułam tymi rzutami ze skoku na koniec, które mi nie wyszły. Napisałabym, że to jak strzał w kolano, ale właściwie to uderzyłam się w nie dyskiem XD
Rundę tossa przemilczę, zdobyłyśmy szalone 7 punktów na 20, nie jest to szczyt naszych możliwości, choć troszkę zwalam na słońce. W sobotę pogoda co chwilę się zmieniała: raz wichura z rażącym słońcem, później ulewa, a na koniec bezwietrzna pogoda z zachmurzeniem.
Całość w ocenie bardzo zepsuł toss, niestety tu on potrafi bardzo zepsuć lub poprawić wynik startów.
Wrzucę tutaj nasze szczegółowe oceny z dwóch dni:

SOBOTA:
1. Canine Total: 8,5/10
2. Player Total: 7,1/10
3. Team Total: 6,42/10
4. Execution: 6/10

TOTAL: 28,32/40 

NIEDZIELA:
1. Canine Total: 8,4/10
2. Player Total: 7,24/10
3. Team Total: 6,44/10
4. Execution: 7/10

TOTAL: 29/40 

Poniżej filmik z niedzielnej rundy:


Time Warpa przemilczę, to taka konkurencja, w której albo pójdzie Ci dobrze, albo tragicznie. To była runda tragiczna 😂
Z frizgility 2 jestem jak zwykle dumna z suki. Niestety spaprałam rzuty i zdobyliśmy tylko 195 pkt zajmując 5 miejsce. Ale udało nam się zakwalifikować do Frizgility Masters! 

Podsumowując całe zawody:
SuperOpen - 26/39 - 92,98 pkt.
Mistrzostwa Polski SuperOpen - 14/23
Time Warp lvl 1 - 49/56, 10 pkt. XD
Frizgility lvl 2 - 5/23, 195 pkt.

Fot. Tomasz Mońko

Teraz przejdę do Dog Games Summer, które kurcze były dla nas mega szczęśliwymi zawodami!

Fot. Ola Zalewska
Jechaliśmy na zawody z najlepszą Trójmiejską ekipą, co już jest Dog Gamesową tradycją!
W sobotę zawsze jest klasyka, tak więc zgłosiłam się tylko do Time Triala i do Super Pro Toss&Fetch. W niedzielę natomiast startowaliśmy w Time Warpie lvl 1, Frizgility lvl 2, Spaced Outcie i 7Upie.

Fot. Julia Domagała
Sobota to... sobota 😀 Jakoś te sobotnie starty nam nie poszły. W Time Trialu 2xnt, a w Tossie w pierwszej rundzie zdobyliśmy 8 punktów, w drugiej 6,5. Słabo, patrząc na to, że suka startując z inną osobą w tej konkurencji na Fallach w zeszłym roku miała w obu rundach całkiem ładne wyniki. Miotacz dysków do wymiany 😂

Fot, Ola Zalewska
Za to niedziela... popłynęłyśmy! Na 4 starty 3 razy stanęłyśmy na podium! W Time Warpie lvl 1 w końcu udało mi się zrobić całkiem w porządku rundę, bo ostatnio kończyliśmy na 4 i 5 miejscach 😂
Straciłam i tak czas wyrzucając niepotrzebnie jeden dysk - myslałam, że strefa nie została zaliczona, a jednak zdolniutki piesek złapał dysk ♥ W Spaced Outcie trochę się pogubiliśmy, ale i tak udało nam się zająć 4 miejsce! Frizgility lvl 2 z dwoma tunelami Kiwi spodobało się równie podobnie jak i to ze slalomem. Zapierdzielała jak struś pędziwiatr do drugiego tunelu!
I największe zaskoczenie tych zawodów - 7Up! Nowa konkurencja, która swój debiut w Polsce miała właśnie na summerach! Podeszłam do tego "myśleniem agilitowca" i w rezultacie zajęłyśmy 1 miejsce! Szok!  Filmików ze startów nie mam, ale wszystkie nasze starty są nagrane dzięki TV LP, jeśli ktoś ma ochotę możecie wejść na ich fanpage!

Fot. Wiktoria Dębczyńska
Podsumowując:
- Time Trial - 21/36, 2x nt
- Super Pro Toss & Fetch - 22/33, 14,5 pkt.
- Time Warp lvl 1 - 3/28, 73,1 pkt.
- Spaced Out - 4/19, 55 pkt.
- Frizgility lvl 2 - 3/17, 200 pkt.
- 7Up - 1/10, 73,31 pkt.


Od góry: Podium frizgility lvl 2, 7up, Time Warp lvl 1

Jestem strasznie dumna z mojej suczinki, dawała z siebie 101%, a pomiędzy startami była bardzo grzeczna ♥ Teraz urlopujemy się i odpoczywamy na wakacjach z pieskami - Chorwacja i Słowenia. Zrobię małą aktualizację postu sprzed 2 lat. Niestety z bólem serca nie będzie nas na zawodach w Gdyni, ale już w pierwszy weekend sierpnia jedziemy na nasze pierwsze w życiu MISTRZOSTWA EUROPY! 😍 Tak trochę jaram się!!!
Z kimś z Was gdzieś się spotkamy? Nasze plany na najbliższy czas znajdziecie w zakładce "kalendarz".
Pozdrawiamy!!

Niezmiernie śmieszy mnie to zdjęcie!
Fot. Agata Łapińska

Fot. Wioletta Mierzyńska

Fot. Justyna Przepióra
 
Fot. Tomasz Mońko

Fot. Tomasz Mońko

Fot. Tomasz Mońko

Fot. Tomasz Mońko

Fot. Tomasz Mońko

Fot. Tomasz Mońko

Fot. Tomasz Mońko

Fot. Tomasz Mońko

Synchro ;D
Fot. Tomasz Mońko

Fot. Tomasz Mońko

Fot. Tomasz Mońko

Fot. Ola Zalewska

#TOYOTASTYLE
Morie, Ice, Kiwi, Feniks 

Fot. Pies w kadrze

Fot. Pies w kadrze


2 komentarze:

  1. Gratuluję! A we Wrocławiu akurat widziałam wasz freestyle w niedzielę i było mega :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratulacje wyników ! Mam nadzieję że uda mi się kiedyś zobaczyć te zawody na żywo.

    OdpowiedzUsuń