21 maja, 2018

Latające Psy Poznań + Dog Games Spring

Fot. Tomasz Mońko

Miniony weekend spędziliśmy na pierwszych w tym roku zawodach Latających Psów w Poznaniu!!
Cóż by tu mówić... jak zwykle wspaniali ludzie, atmosfera, organizacja!!!

Fot. Tomasz Mońko

Przed samymi zawodami okropnie się stresowałam, gdyż 1,5 tygodnia przez niespodziewanie pojawiłam się na listach startowych we freestylu lvl 2 😱
Nie wiem czy mogę się nazwać mistrzem, ale ułożyłam freestyle w jeden wieczór i byłam tylko na 3 treningach... Startowałyśmy we ThrowNGo lvl 1, Frizgility lvl 2, Time Warpie lvl 1 i w wyżej już wspomnianym Freestylu lvl 2.

Fot. Klaudia Prabucka
Cóż... sobotni freestyle to był żart 😀 Zapomniałam ze stresu 2, albo 3 sekwencji, większość to była najprawdziwsza na świecie improwizacja, dodatkowo przez tą spontaniczność na polu piesek nie wiedział do końca o co chodzi i poszła nam łapalność...
Niedziela natomiast była o nieeebo lepsza od poprzedniego dnia, to co nowe wyszło nam ładnie (moim zdaniem), a stara, doklejona końcówka z zeszłorocznego freestylu kompletnie nie wyszła, ale to też dlatego, że była niespójna z resztą i nieprzećwiczona. Także nie przejmujemy się tym, kończę układać końcówkę i zbieramy siły na zawody we Wrocławiu, gdzie pierwszy raz wystartujemy we freestylu z regulaminem nie UpDog, tylko USDDN!Nasz cudny outfit na rundę efektu :D
Fot. Justyna Przepióra

Odnośnie innych konkurencji... w ThrowNGo nie do końca nam poszło, ale przerzuciłam dwa dyski za 4 strefę, więc to mnie baardzo cieszy!!

W Time Warpie mieliśmy całkiem spoko rundę, która nam dała miejsce 6 miejsce. No i frizgility... moja wspaniała suczka postanowiła zostawiać dyski na końcu sweet spota 😅 Mimo mojego latania przez całe pole za dyskiem, suka ślicznie wysyłała się do slalomu. Ja mimo wiatru całkiem ładnie rzucałam, dzięki czemu udało nam się zająć 3 miejsce!

Fot. Kejtrowe Fotki - Ewa Biedna

Dodatkowo starty w dwóch ostatnich wymienionych wyżej konkurencjach pozwoliły zakwalifikować się do Time Warp Masters i Frizgility Masters! 😍
W rezultacie tak prezentują się nasze wyniki:

Frizgility lvl 2 - 3/21, 175 pkt.
Freestyle lvl 2 - 11/13, 137,10 pkt.
Time Warp lvl 1 - 6/48, 55 pkt.
ThrowNGo lvl 1 - 44/100, 24 pkt.

Dodatkowo Julia Zaborowska stworzyła piękny filmik z wszystkich występów freestylowych dwójek! Musicie go obejrzeć, bo dla mnie jest przepiękny!! 


Fot. Justyna Przepióra
I teraz krótko o Dog Games Spring! Rok temu byliśmy na edycji Summer i Fall, zakochałam się w tych 'kameralnych' zawodach, więc ruszyliśmy tam na otwarcie sezonu!
Taki skrót startów:
• Speedway Dywizje (A1): 4/21, 45,53 km/h
• Dog Dartbee: 80 pkt., 27/58
• Time Trial: 47,25s, 35/46
• ThrowNGo lvl 1: 24 pkt.,36/67
• Time Warp lvl 1: 15 pkt., 20/24
• Spaced Out: 65 pkt., 3/18
• Frizgility lvl 2: 130 pkt., 11/20

Fot. Photografficon - Marcin Gołębiewski
Cóż... te zawody były zwariowane! W SpeedWayu suczka wykręciła piękną życiówkę biegnąc prawie 46 km/h! 💓 Dodatkowo najbardziej zwariowanym startem był Spaced Out, debiut w tej konkurencji, w dodatku zapisałam się 10 minut przed jej rozpoczęciem 😂 I udało nam się zająć miejsce 3, niestety nie mam nagranego startu, ale próbuję pobrać z fejsbukowej transmisji.

Fot. Asia Korbal
No i trochę o mnie na Latających Psach i Dog Gamesach... strasznie się cieszę, bo miałam okazję sędziować na zawodach!! Na DG byłam strefowym w tossie, liniowym w TNG i sędziowałam freestart (execution). Na LP w Poznaniu byłam pomocą sędziego głównego w Far Out Woman i sędziowałam freestyle lvl 1 (execution)! 😍 W dodatku uczestniczyłam w szkoleniach sędziowskich... Wspaniałe doświadczenie!!

Freestyle lvl 1 'zza kulis' :)
Fot. Dariusz Radomski
Jeszcze na szybko wspomnę, że 21-22.04 pojawiliśmy się na zawodach frisbee organizowanych w Gdańsku przy zawodach flyballowych. 😊 Wiatr nas pokonał, tak więc wróciliśmy bez większych sukcesów, ale miło spędziliśmy czas ze znajomymi.

Fot. Oliwia Cyperska

Już kończąc nadrabianie naszych frisbowych zmagań, w weekend 14-15 kwietnia organizowałam seminarium z człowiekiem Pająkiem! 💗
Nie wiem czy muszę cokolwiek pisać, było najlepiej!!! I czekam z niecierpliwością na wrześniową powtórkę 💪

Fot. Natalia Żyłowska 
Fot. Justyna Przepióra

To by było na tyle! Spodziewajcie się niedługo podsumowania (i w sumie małego wytłumaczenia) naszych działań agilitowych. I teraz pytanie - z kim się widzimy na Latających Psach we Wrocławiu? 😍

Fot. Pies w kadrze

Fot. Tomasz Mońko

Fot. Tomasz Mońko

Fot. Anna Bronikowska

Fot. Pies w kadrze

Fot. Pies w kadrze


Fot. Oliwia Cyperska

Fot. Julia Ryczkowska

Fot. Tomasz Mońko

Fot. Asia Korbal

Fot. Justyna Przepióra

Fot. Justyna Przepióra

1 komentarz:

  1. Gratulacje! Moim marzeniem jest kiedyś zacząć ćwiczyć jakiś sport i jeździc na zawody, ale my na razie ogarniamy podstawy ;)

    OdpowiedzUsuń