14 października, 2017

Dog Games Fall 2017

W pierwszej wersji ostatnimi zawodami frisbee w tym roku miały być Latające Psy w Warszawie, ale udało nam się załapać na podróż ze znajomymi, więc... jak z takiej okazji nie skorzystać?

Fot. Psy Pola Mokotowskie


Z Kiwi startowałam w Time Trialu, Frizgility lvl 1 i 2, ThrowNGo lvl 1 i Time Warpie lvl 1. Oprócz tego moja dzielna suczka startowała z dwoma innymi osobami w Super Pro-Toss&Fetch oraz uwaga! Quadrupedzie!

Kilka dni przed zawodami napisała do mnie Magda, czy nie 'pożyczę' jej mojej suki do Quada. Po zastanowieniu się, stwierdziłam,  że sucz startuje ze mną w sobotę tylko w Time Trialu, więc... czemu nie? Zgodziłam się i... proszę, poniżej efekt!!

Fot. dogshots.pl

Jestem niesamowicie zaskoczona. Kiwi poznała Magdę chwilę przed pierwszym startem i były to jej pierwsze, tak dalekie rzuty. Do tej pory miała okazję łapać tylko moje koślawce na jakieś 40m 😁
Najdalszy złapany chwyt to 57,70m, co dało dziewczynom 2 miejsce w stawce 14, bardzo imponujących teamów!! Tutaj filmiczek, najlepsze rzuty:

                                                   

No, a żeby nie było to razem z Kiwi w ostatniej konkurencji rozgrywającej się w niedzielę - frizgility lvl 2 zajęłyśmy 2 miejsce na 11 startujących - 215 pkt., o 15 mniej w porównaniu do naszego rekordu Polski i 4go najlepszego wyniku na świecie, ale i tak jestem bardzo zadowolona. Gdyby jeszcze dalej rzucić i powiedzieć na końcu tunel, byłoby pięknie 😃 Konkurencja ta mi się baardzo podoba, świetnie się ją ogląda i kurcze, mój pies ją uwielbia. Jestem dumna!I filmik:

                                          


Fot. Paw Shots Photography

Co do samych startów, ja niestety w tym roku bardzo jestem niezadowolona z moich startów w ThrowNGo, porównując moje wyniki z tamtego roku..., no ale 27 pkt., co dało nam 38 miejsce na 77 startujących. Wiem, że stać mnie na więcej!

Time Warp nam nie poszedł, cóż, to taka konkurencja, w której raz pójdzie, a raz nie. Ale powiem Wam, że zaczęła mi się podobać! 15/27, 43 pkt.

Frizgility lvl 1 w ogóle nie wiem co się zadziało :D Za późno wyrzucałam dyski i mimo wielkich starań Kiwi nie udało się złapać niektórych :( 95 pkt., 20/42

Time Trial - kurcze, byłby bardzo fajny czas, gdyby nie to, że wypadł mi dysk z ręki i musiałam zawrócić drugi raz psa do obiegu... cala ja 😆 21/39, 22,71s.

No i Super-Pro Toss&Fetch z Julią Judycką... jestem z dziewczyn bardzo dumna! No i patrząc na to, że w każdej z rund Kiwi nie złapała tylko 1 dysku, pięknie myślała. Po pierwszym starcie z Julką mojej suce ubzdurało się coś, że ma obiegać z lewej strony, co widać na filmiku z drugiej rundy. Niestety mój pies ma brzydkie (albo wcale go nie ma 😅) oddawanie dysku (a ciekawostka jest taka, że wszystko co nie jest dyskiem pięknie oddaje do rączki), więc musiała puszczać przed kolejnym wyrzutem, co też sporo czasu zabrało. Ale generalnie super im poszło i dało im to w rezultacie 12 miejsce na 32 osoby startujące i 27 pkt na koncie!


                 
                                                 

No i czym byłyby zawody w Kaputach bez noclegu w Derby. :) Ewa, Cookie & Pepper, Ala, Tajo & Momo, Kasia, Ice & Feniks, Marlena & Praga, Justyna, Isaac & Kiri, Marta & Zayfi, Michał, Karolina & Nutella, Patrycja, Lisek, Agnieszka, Lukrecja & Gonzo. Uwielbiam to, że po zawodach wieczory spędza się w tak fajnym gronie, gra się w czółko czy głuchy telefon do 2 nad ranem. No uwielbiam frisbowych ludzi! 😊
To były nasze ostatnie zawody w tym roku frisbee. Jutro jedziemy jeszcze na seminarium frisbee z Julią Zaborowską i to chyba koniec 😁
Tutaj jeszcze kilka krótkich filmików frisbowych z instagrama:

Post udostępniony przez Nina Kusiak (@ninakusiak33)

Post udostępniony przez Nina Kusiak (@ninakusiak33)

Post udostępniony przez Nina Kusiak (@ninakusiak33)

Post udostępniony przez Nina Kusiak (@ninakusiak33)

Post udostępniony przez Nina Kusiak (@ninakusiak33)


No i to na tyle! Został mi jeszcze z zaległości post z obozu, zawodów agility i wystawy + krótki post o Chorwacji. No i kilka recenzji. A po tym trochę poleci filozoficznych postów, bo coś mnie ostatnio to męczy po głowie...


Fot. Psy Pola Mokotowskie

Fot. Psy Pola Mokotowskie

Fot. Psy Pola Mokotowskie

Fot. Psy Pola Mokotowskie

Fot. Ania Radomska 
Fot. Ania RadomskaFot. dogshots.pl

Fot. Paw Shots Photography

1 komentarz: