03 listopada, 2016

TOP FOR DOG 2016: Smycz Idealeash | Dogcessories

Smycz Idealeash
Kiwi (border collie)
www.fruityteam.pl
 W ramach plebiscytu Top for Dog otrzymałam z Kiwi do testów smycz Idealeash. Smycz ta dostępna jest w czterech kolorach: żółtym, czerwony, niebieskim i czarnym (kolory te zostały specjalnie dobrane, aby stały się widoczne dla psa, chociaż sama nie wiem czemu ma to dokładnie służyć)  oraz dwóch wariantach: Urban Walk i Trekking, oraz w dwóch rozmiarach - M i L.

wersja Trekking
fot. Dogcessories

wersja Urban Walk
fot. Dogcessories
Chciałam przetestować tą smycz, ponieważ Kiwi czasem potrafi ciągnąć niczym parowóz. Nie mamy żadnego problemu z gryzieniem smyczy, dlatego też, nie przetestowałyśmy jej pod tym kątem.
Otrzymaliśmy rozmiar L (dla psów powyżej 20kg) w wersji trekking, w kolorze czarnym.Jeśli chodzi o wygląd, smycz jest wykonana bardzo estetycznie. Jest bardzo solidnie wykończona, więc nie muszę się martwić, że rozleci się na części. Jak wyżej wspomniałam, rozmiar L jest przeznaczony dla psów powyżej 20 kg (Kiwi waży ok. 15,5kg) i odnoszę wrażenie, że jest dla niej za duża.
Myślę, że będzie ona nam służyć przez długi czas. Smycz Idealesh ma na celu pomóc nam w nauce nad ciągnięciem smyczy, ale warto pamiętać, że nie rozwiąże problemu za nas. :)
Bardzo fajnie amortyzuje ciągnięcia, dzięki czemu w niektórych sytuacjach ratuje moją rękę. :P Gdy pies pociągnie, czuje opór.
Smycz ma również swoje minusy. Jest dość ciężka, przez co nie zabieram jej nad długie wędrówki. Przez sprężynę, nie włożymy jej do kieszeni w kurtce, czy saszetki. No i cena - 150 zł, jest niestety bardzo wysoka.


Strona Top For Dog: www.topfordog.pl
Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/TOPforDOG/
Strona Dogcessories: www.dogcessories.pl
Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/DogcessoriesPolska/


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza