10 października, 2016

TOP FOR DOG 2016: Smakołyki i kości 8in1


W ramach plebiscytu Top for Dog otrzymaliśmy do testów produkty 8in1. Pierwszym z nich, jaki weźmiemy pod lupę, są smakołyki treningowe, które dostępne są w 4 wariantach. My otrzymaliśmy tylko 3 - pro energy, pro learn oraz pro immune.


Smaczki pakowane są w opakowania po 100g. Nie zawierają one glutenu, są bezcukrowe i niskotłuszczowe.

Skład: Zboże (ryż), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 26% kurczak), składniki pochodzenia roślinnego, składniki mineralne. 
Analiza: Białko surowe 20,0%, oleje i tłuszcze surowe 2,5%, włókno surowe 1,5%, popiół 5,5%, zawartość wilgoci 28,0%Smakołyki świetnie sprawdzą się na treningi - dzięki opakowaniu 100g, można wziąć po prostu paczkę smakołyków do plecaka, bądź saszetki i voila! Dla mnie ogromnym plusem jest fakt, że można je dzielić, jednakże trzeba dodać, że czasem lubią się pokruszyć. Nie brudzą rąk. Zapach smaczków jest intensywny.
Po otworzeniu opakowania, warto włożyć smakołyki do jakiegoś szczelnego słoiczka. Niestety, gdy poleżą przez jakiś czas chociażby w niedomkniętym opakowaniu, twardnieją, a wtedy ciężko je podzielić, robią się twardawe. Co prawda producent dodaje specjalną naklejkę, za pomocą której możemy zakleić chociażby trochę opakowanie, jednakże w moim przypadku nie do końca się ona sprawdziła. Zdecydowanie moją ulubioną opcją jest zameczek strunowy.
Cena smakołyków waha się między 5 zł, a nawet 10 zł.Moim psom bardzo smakołyki posmakowały, szczególnie Fidze. Używałam je jako nagrody na treningach agility i aż uszy się trzęsły na widok smakołyków. Dla psa, który na co dzień jest nagradzany głównie suchą karmą, tego typu smakołyki stanowią fajne urozmaicenie.

Podsumowując:

+ można je łatwo podzielić
+ miękkie
+ nie brudzą rąk, czy kieszeni
+ zapach
+ wygodny rozmiar opakowania
- niedomknięte szczelnie, dość szybko twardniejąKOŚĆ DELIGHTS PRO DENTAL MOtrzymałyśmy również od firmy kostki ze skóry wołowej, oplecionej gdzieniegdzie kurczakiem.
Już kiedyś mieliśmy okazję je testować - obie dziewczyny bardzo je polubiły.

Kości dostępne są w 4 rozmiarach:

 • XS dla małych psów od 2kg do 12kg
 • S dla małych psów od 2kg do 27kg
 • M dla średnich psów od 12kg do 35kg
 • L dla dużych psów od 20kg do powyżej 40kg

Ceny kości wahają się od 10 zł do nawet 25 zł za rozmiar L.Skład jest bardzo prosty - mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, minerały.

Tego typu smakołyki lubię dawać psom, kiedy muszę się czymś zająć na dłuższą chwilę. Fidze zjedzenie tej kostki zajęło ponad godzinę, w przypadku Kiwi - niecałe 30 minut.

Co do właściwości kości, nie wypowiem się. Musiałabym chyba je podawać przez pewien okres, aby zauważyć jakieś zmiany w stanie uzębienia moich psów...

Podsumowując:
+ zajmują psa na jakiś czas
+ dzięki kurczakowi, jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność kości
+ wystarczy wyjąć z opakowania, jest to znacznie szybsza opcja, niż upychanie jedzeniem zabawek
- cena
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza