12 października, 2016

TOP FOR DOG 2016: FURminator

       


                          Recenzja  FURminatora  dla psów długowłosych ras średnich
                                                                  rozmiar M

           Będąc  posiadaczką psa rasy sznaucer, nie martwiłam się stertą sierści na podłodze, meblach i garderobie, ponieważ problem ten mnie nie dotyczył. Figa nie gubi sierści, a z jej nadmiarem na skórze radzi sobie od wielu lat doskonale groomer.                                                                              Wszystko zmieniło się odkąd w mojej rodzinie pojawił się drugi pies - Kiwi. Tu sprawa z sierścią przybrała zupełnie inny obraz i dlatego też moją uwagę zaczęło przykuwać urządzenie do wyczesywania psiego podszerstka. Jednak dość wysoka cena szczotki trochę mnie odstraszyła tym bardziej, że nie znałam wielu opinii na temat jej praktycznego zastosowania. Miałam pewne obawy związane z jej zakupem, by przypadkiem rzecz ta nie okazała się czymś nieprzydatnym.

           W ramach plebiscytu Top For Dog otrzymałam do testowania owe urządzenie, czyli FURminator. Wybór padł na rozmiar M dla psów długowłosych ras średnich.
            Po wypróbowaniu szczotki byłam zaskoczona ile włosów wyczesałam z mojego psa pomimo tego, że akurat dzień wcześniej szczotkowałam Kiwi zwykłą szczotką dla psów. Z wyszczotkowanej FURminatorem sierści mogłabym zrobić dosłownie poduszkę.

           Jeżeli chodzi o wykonanie FURminatora to jest produkt bardzo porządny i estetyczny. Rączka jest gumowa i bardzo poręczna. Dzięki rowkom na palce świetnie dopasowuje się do dłoni, co daje wygodę w użytkowaniu. Podczas czesania psa, szczotka nigdy nie wypadła mi z ręki.
           Natomiast główka urządzenia wykonana jest z grubego plastiku. FURminator posiada przycisk do zdejmowania sierści z ostrza.
           Samo ostrze posiada ok. 7 mm, jest ścięte pod kątem, a sama jego szerokość wynosi 7 cm.
Waga około 150 g.

       

           Jeśli chodzi o dostępność FURminatora na rynku polskim, to kupicie go w większości stacjonarnych sklepów zoologicznych w cenach niewiele wyższych niż w sieci.
Jego cena waha się w granicach od 100 zł do 160 zł i dla większości osób jest to cena dość wysoka.
Szczotka jest dostępna w różnych rozmiarach od S do L, w zależności od wielkości rasy oraz dedykowana dla psów o sierści krótkiej lub długiej.

                                                              PODSUMOWANIE

             Szczotka tego typu ma za zadanie łatwo pozbywać się podszerstka, nie naruszając sierści zewnętrznej psa. Nie powinna szarpać, jedynie wyczesywać podszerstek. FURminator spełnia swoje zadanie w 100%. Po wielotygodniowym testowaniu FURminatorem zauważyłam, że w domu jest mniej sierści na podłodze i dywanach. Stosowanie tego produktu pozwoliło zaoszczędzić mi pieniądze na rolkach do ubrań, które do tej pory dość często byłam zmuszona kupować. Sądzę, że również dzięki zastosowaniu tego sprytnego urządzenia przedłuży się żywotność mojego odkurzacza, który dotąd pracował dość intensywnie i na wysokich obrotach. Uważam, że ta dość wysoka cena produktu zrekompensuje nam te wszystkie zmartwienia , dlatego też  gorąco polecam wszystkim to naprawdę genialne urządzenie.
Przed - po
Mimo mało widocznej różnicy na zdjęciach, efekt po czesaniu jest naprawdę widoczny. :)

Mocne strony produktu:

+ porządne wykonanie i ciekawy design
+ dobrze pozbywa się podszerstka i ładnie go zbiera
+ nie narusza sierści zewnętrznej psa
+ łatwe usuwanie sierści z ostrza szczotki
+ mniej sierści w domu

Słabe strony produktu :
- wysoka cena
Strona Top for Dog 2016: www.topfordog.pl
Fanpage na facebooku: www.facebook.com/TOPforDOG
Strona FURminator: http://www.8in1.eu/pl
Fanpage na facebooku: 8in1 & Furminator - zostańmy przyjaciółmi

1 komentarz:

  1. Mamy z Tobiasem FURminator, sprawuje się świetnie.
    Co do ceny-zgadzam się

    OdpowiedzUsuń