19 lipca, 2016

Kiwi - ROK!Dokładnie ROK temu, będącw hotelu we Francji oczekiwałam na wiadomość od Ewy, kiedy urodzi się TA - jedyna, wymarzona córka... <3
Dokładnie ROK temu urodziła się mała Punka, Never Never Land L'Firiel, Kiwi...
Dokładnie ROK temu spełniło się moje największe marzenie.


Szczeniaczkowy okres dobiegł końca... nie ma już puszystej kuleczki. Dzisiaj mija rok od urodzenia Kiwi. Standardowo "Kiedy to zleciało?"... odpowiadam: - "Nie mam pojęcia!" :DZdecydowanie wymarzona, wybrana, wyczekana! Miałam niesamowite szczęście, że trafiłyśmy na siebie. Obecnie nie wyobrażam sobie życia bez niej. Bez dni spędzanych razem, bez wspólnych treningów, bez... - wymieniać można bez końca!

Pierwszy rok życia to zazwyczaj najbardziej burzliwy okres. Było sporo wzlotów, trochę upadków, ale mimo wszystko... kocham ją najmocniej na świecie!


Fot. Michał Nowicki

 W wieku 7 miesięcy Kiwi miała robione RTG bioderek, łokci i barków... Wszystko zostało ocenione na IDEALNE! :) Planuję powtórzyć zdjęcia w wieku 18 miesięcy lub 2 lat.
Bardzo fajnie nam się żyje. Nie stwarza problemów w domu, nawet pozostawiona na pewien czas sama. Jest bardzo wspaniałą suczką, kocha bardzo ze mną pracować, jest radosna i grzeczna.
Zmieniła w moim życiu bardzo dużo. Teraz muszę się przestawiać z jednej suczki, na drugą, a to wcale nie jest takie łatwe, jak się wydaje! Bo jednak, każda jest inna.Na początku trochę się konfliktowały, a teraz bardzo fajnie się ze sobą dogadują, Figa zaakceptowała młodszą siostrę, a Kiwi... nie wyobraża sobie życia bez niej!Czasem niektórzy zadają mi pytania... "Co dalej?", "Na czym chcecie się skupić?", "Co chcesz z nią robić?"
Zazwyczaj odpowiadam, że do końca nadal nie wiem? Głównym naszym sportem jest agility i ostatnio bawimy się frisbee. Kiwi była na jednym "treningu" flyballa. We wszystkich sportach szybko się odnajduje. Jednakże nie chcę się bawić we wszystkie sporty świata, bo nie o to mi chodzi.
Myślę, że głównie skupimy się na agility i frisbee. A co stanie się naszym priorytetem - okaże się później. Nie mam parcia i ambicji MŚ, chciałabym abyśmy sobie jak najdłużej radośnie pląsały, czy to po torze, czy gdzie indziej... nie ważne... w sumie to oby jak najdłużej w zdrowiu!

Fot. Zuzia Ligier
Filmik będzie, ale... dopiero w sierpniu... Niech będzie wyjątkowy!Brałyśmy udział w 4 seminariach. Na każdym ktoś uświadomił mi, że mam genialnego psa z ogromnymi predyspozycjami, tylko trzeba pracować - głównie nas sobą! :)
Oprócz tego byłyśmy 2 razy na owieczkach. Kolejny wypad w lipcu lub sierpniu, a w październiku będziemy brały udział w seminarium pasterskim i planujemy zdać PIPa :P
Brałyśmy udział w 2 pokazach w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku i Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku i za każdym razem były ogromne rozproszenia, a mój szczeniaczek był bardzo dzielny i pięknie pracował. ♥


Chciałabym podziękować Ewie za zaufanie, powierzenie mi tego małego szoguna, za wszelkie rady i pomoc oraz Gaelle, za pomoc i rady. ♥
Oprócz tego wszystkim osobom, które przyczyniły się do spełnienia tego marzenia. :)

Kiwiczku, Tobie życzę przede wszystkim zdrowia, szczęśliwa to już chyba od dawna jesteś:) Dużo tunelików, dekielków i mopików. Możesz czasem ogarnąć swój merle móżdżek :D

Całemu rodzeństwu - Bence, Zorzy, Myshy, Lutherowi, Lolikowi, Rysiowi, Coffee, Rusty'iemu, Mafii i Coffee również wszystkiego najlepszego z okazji 1 urodzin ♥
P.S. Jesteśmy na Latających Psach w Sopocie <oba dni>! Jak nas zobaczycie, śmiało podchodźcie! ;)

19 komentarzy:

 1. Wszystkiego naj Kiwi!
  Ależ ona się zmieniła...
  Czas szybko leci, przekonujemy się o tym każdego dnia ;p
  Fajnie napisany post, zdjęcia niezwykle dobre.
  Będę czekać na filmik ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały Kiwiczek <3. Ach ja dobrze pamiętam jak czekałaś rok temu! Cieszę się, że coraz lepiej się dogadujecie. Wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sto lat Kiwi!
  Już nie wygląda jak Zgredek, ale to dobrze :D. Życzę udanej zabawy w Sopocie, mnie nie będzie, ale Kiby klateczka jedzie także jest mi mniej smutno z tego powodu haha.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego najlepszego Kiwiczku!!! <3 Pamiętam jak nie dawno ją przedstawiałaś a teraz ma już rok. Szkoda że nie mogę być w Sopocie :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam ją - po prostu. Mimo tego, że nie znam jej osobiście, to się do niej jakoś mentalnie przywiązałam haha :)
  Kiwiczku, sto lat, dużo szarpaczków, piłeczek i miłości Twojej Pańci! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego najlepszego !
  Może uda mi się Was spotkać w Sopocie, jeżeli tylko tam dojadę ;)

  Pozdrawiamy
  Biały Krukk

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego najlepsze dla Kiwi! Życzę udanej zabawy w Sopocie, zazdroszczę Wam :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego Najlepszego Kiwi ! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak ten czas szybko minął, najlepszego Kiwi! Dużo zdrowia i radości z życia :D

  OdpowiedzUsuń
 10. U nas też czas minął niewiarygodnie szybko i z 2 miesięcznego papitka wyrosła 1,5 roczna damulka, a ja nadal nie jestem w stanie pojąć, jak i kiedy to się stało. :D Ale są też plusy - zdążyłaś już lepiej poznać Kiwi i jesteś w stanie jej zaufać, ale także przewidzieć pewne sytuacje. Teraz będzie już tylko lepiej, więc jak najbardziej Wam kibicuję i duchownie jestem z Wami zawsze i wszędzie. :))
  Najlepszego owocny Owocku!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. +Startujecie na Latających Psach czy jednak nie? :)

   Usuń
  2. Dzięki :) Startujemy! W sobotę - frizgility i w niedzielę - ThrowNGo :)

   Usuń
 11. Ale ten czas leci! Wszystkiego najlepszego dla suczki! :)
  Pozdrawiamy, Biscuit Life!

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkiego najlepszego! Nas niestety nie będzie na LP w Sopocie, więc nici ze spotkania :(

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam ją <3 Wszystkiego najlepszego, samych sukcesów, radość i pełni życia Kiwiczku ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Sto lat Kiwi!!! Jak ten czas szybko zleciał... za szybko. :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Zazdroszczę, ja muszę poczekać na spełnienie marzeń :(

  OdpowiedzUsuń
 16. Cóż za słodziak! U nas taki maluch jest od kilku dni. Wszystkiego się uczymy. Dzisiaj dowiedziałem się, że po szczepieniu trzeba zrobić psu kwarantannę https://johndog.pl/blog/zdrowie/kwarantanna-szczeniaka-po-co-jak-i-dlaczego/ W życiu bym nie pomyślał. Czasami jest świetnie, a czasem nie wierzę, że zgodziłem się na psa ;) Ale cała rodzinka nie wyobraża sobie teraz życia bez Rockiego!

  OdpowiedzUsuń