21 marca, 2016

Kiwi - 8 miesięcy, pokaz, agilitki i owieczki!

Zauważyliście zmiany? Od tygodnia mamy własną domenę, bardzo się cieszę, że nie ma już starej nazwy, która bardzo mnie denerwowała :D Jednakże, jeśli ktoś spróbuje wpisać starą nazwę, automatycznie przekieruje na nowy adres. :)

Wczoraj moje szczeniątko skończyło 8 miesięcy, więc czas tu o niej trochę więcej naskrobać!! ♥

NAJLEPSZY, NAJCUDOWNIEJSZY PATYCZEK W CAŁYM LESIE!! NIE MA LEPSZEGO!!! ♥
Jaka jest?
Zdecydowanie idealna!!! :) A podobno ideały nie istnieją...
BARDZO kocha pracować z człowiekiem, sprawia jej to ogromną radość! Przesypia całe noce luzem i w klatce, w dzień już zostaje praktycznie zostawiona luzem Figą i ma do dyspozycji cały dom. Do tej pory zniszczyła tylko mój dywan w pokoju i ostatnio, po długim czasie spędzonym w domu ( z 9h) poduszkę i to tylko obgryzła jej róg.
Przez jakiś czas miałyśmy mały problem z odwołaniem, ale już go nie ma, bardzo fajnie mi się odwołuje i liczę, że tak zostanie. Świetnie się wycisza.
Jednakże wiadomo, zawsze pojawiają się jakieś trudności na drodze. Młoda jeszcze jest w fazie tzw. "buntu", od miesiąca zaczęła mi trochę czaić się na samochody, da się ją z tego wybić, ale musimy nad tym pracować. Kolejnym i ostatnim problemem jest według mnie bronienie zasobów, które jakoś szczególnie wyłoniło się w Neverlandii. Myślę, że to też kwestia stresu, nowego miejsca, wielu psów, ale 2 razy (w NNL i na pokazie, o którym będzie za chwilę) zaczęła bardzo wrednie kłapać na inne psy. Musimy nad tym pracować. Tak to kontakty z innymi psami są ok, normalnie się bawi, szarpie, biega, tylko w pewnych sytuacjach tak zaczyna się zachowywać, muszę rzucić na to oko i zacząć działać.

Kiwi i Maybe
W pracy jest idealna, po prostu nie mógł mi się trafić lepszy pies! Naszym priorytetem jest agility, skromnie mówiąc, na obecną chwilę wygląda to bardzo obiecująco 8)
Tutaj filmik z wczorajszego treningu, w roli głównej Figa i Kiwi :D

https://www.youtube.com/watch?v=tYb-lmrjB00
Wczoraj byliśmy na agilitkach, obie dziewczynki świetnie pracowały!! :D
Po treningu czekaliśmy na pokaz, który odbył się w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku dla hospicjum dla dzieci. Zaczynaliśmy o 16.00, z nami występowały jeszcze Kasia z Korbą i Szą, Agata z Raykiem oraz Marta z Forzą. :)

Marta & Forza, Agata & balonik XD, ja & kiwiczek oraz Kasia z Szą
Samo wejście Kiwiczka - MEGA! Naprawdę warunki były ciężkie, dużo ludzi, za nami ludzie biegający na bieżniach, muzyka, dzieci... nic ... tylko najważniejsza Pańcia! :D
Żałuję 2 rzeczy ... po pierwsze weszłam z nią na smyczy, była ona zbędna, tylko jej przeszkadzała... trzeba zaufać borderkowi. Po drugie weszłam tak jakby ... nieprzygotowana? wiedziałam co chcę pokazać, były to może z 9 sztuczek, a zamiast tego zrobiłam ... 4? Zagapiłam się i nawet nie ogarnęłam, że mam już wychodzić XD Ale pierwsze koty za płoty, jak to mówią ...
Sznaucerro również miało wyjść, ale będąc w galerii rozdawali balony .... Figę bardzo przestraszyło pęknięcie balonu (pomylila to z odgłosem fajerwerków)  i stwierdziłam, ze zostanie z rodzicami.


Fot. Pomorskie Hospicjum dla dzieci

Dzisiaj za to byłyśmy pierwszy raz na owieczkach!!


Było to bardziej zapoznawczy wypad na owieczki. Na początku Kiwi się bała, ciągle była przyczepiona mojej nogi, pod koniec już za kumała o co chodzi :D Kolejny wypad 2 kwietnia, już bardziej ogarnięty. :D

Oprócz tego w czwartek zrobiłyśmy sobie prawie 12 km! :)
A tydzień temu również byłyśmy na agilitkach, a po spacerze pojechaliśmy do Claudii, Kiki, Maybe i Indy na "pogaduchy" XD Przeszłyśmy 7 km, a u Claudii akurat był i Fru, więc Kiwi poszalała sobie z drugim burdelkiem :)
To chyba wszystko! :) Niedługo pojawi się recenzja kompleciku od ParaWoof oraz postaram się zrobić filmik na 8,5 miesiąca, bo się na równe 8 nie wyrobiłam :(

Pozdrawiamy!
Nina & Figa & Kiwi


11 komentarzy:

 1. Ale u Was aktywnie! :D W ogóle jak ten czas zleciał, nie dawno była małą kluseczką a teraz tak wyrosła :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, wow, z Kiwiczka rośnie niezła sztuka :D. Powodzenia w agility, skoro zapowiada się obiecująco!

   Usuń
 3. oby tak dalej, boże kiedy ten czas zleciał? Nim się obejrzeliśmy patrzałam na małego szczeniaczka, a teraz taka duża już.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak to szybko minęło! Pamiętam, jak czytałam post, że Figa ma ,,siostrę,, a teraz już taka duża ona jest! :o Widzę, że czas spędzacie bardzo aktywnie - super, oby tak dalej. Kiwi jest
  przepiękna, bardzo ona mi się podoba <3!
  cztery-lapy-jeden-nos.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiwi rośnie jak na drożdżach. :)
  Powodzenia w dalszej pracy!

  PS Piękny wygląd bloga!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale ona już duża *,* jaka słodka ! :D
  No u nas ostatnio też troszkę aktywnie ale nie tak jak wy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale u Was się dzieje, cudnie! Kiwi nie mogła wymarzyć sobie lepszej pańci, Młoda chyba się nie nudzi :D. Nie mogę się doczekać kiedy poznam tą ślicznotkę :).

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny blog! Ja dopiero zaczynam. Zapraszam: aniahania-rats.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny blog! Ja dopiero zaczynam. Zapraszam: aniahania-rats.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń