10 stycznia, 2015

Liebster Blog Award - czyli powtórka z zeszłego roku.

Pamiętam, że ta sama zabawa była już kiedyś tj. jakieś 1,5 roku temu. :P Przeszła jednak ona bokiem i teraz znów zrobił się na ten sam, blogowy łańcuszek. To chyba jakiś szał !?  No... , ale skoro zdobyłyśmy aż 9 nominacji, za co bardzo dziękuję, to stwierdziłam, że muszę wziąć się do roboty :)
Po cichu miałam nadzieję, że nas to jakimś cudem ominie , ale jednak nie udało się. Nie mniej czuję się wyróżniona, może komuś nasz blog na serio się podoba? ;) 
W każdym bądź razie... zaczynajmy! 

Co należy zrobić?
Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymana od innego blogera w ramach uznania za dobrze wykonaną robotę. W ramach zabawy należy odpowiedzieć na 11 pytań autorstwa osoby, która nas nominowała, wymyślić swoje 11 pytań i wytypować blogi, którym przekażemy zabawę dalej.


Znalezione w internetach ;)


- Nominacja od Oli & Dżiny & Beti

1.Od kiedy interesujesz się kynologią/tudzież po prostu psami ?

Szczerze mówiąc, psami interesowałam się od jakiegoś 8/9 roku życia. Wcześniej moją miłością były konie. A kynologią zajmuję  się od 2-3 lat. Można powiedzieć, że od momentu przybycia małej kulki- mojej Figi, która obróciła mój świat o 360 stopni ;)
2.Jaki był Twój pierwszy pies?
Figa jest moim pierwszym psem.

3.Zima czy lato ?
Ciężki wybór :( Lato, to najpiękniejsza pora w roku - słońce, kwiaty, motyle i dłuuugo widno na dworze. Latem mam bardzo dużo czasu dla psa, wiele zawodów, wyjazdów, ale również laba -totalny odpoczynek od szkoły, nauki. Zima ... , no cóż ? Zima kojarzy mi się z choinką, Świętami i białym puchem, który niestety nie zawsze jest :( Zimą otrzymuję dużo prezentów - urodziny, imieniny, pod choinkę i od Mikołaja.  Zimą, podobnie jak i latem, też mam sporo wolnego czasu , bo w końcu jest przerwa świąteczna, no i ferie. W Święta tradycyjnie wyjeżdżamy - do rodziny. Uwielbiam tam być. Jednak o tej porze roku dużo nie pracuję z Figą na dworze, bo dupka jej marznie. :P Czyli podsumując - to i to. ;)

4.Masz jakiegoś ulubionego psiego bloga, na którego z chęcią zaglądasz?
Dużo jest takich blogów. :) Wchodzę na każdego, którego obserwuję, czytam, chociaż nie zawsze komentuję. :) 

5.Czy jest osoba na której się wzorujesz?
Hmmm ... i tak,  i nie. :P Nie mam takich typowych "wzorów", jednakże są osoby, które bardzo podziwiam. Nie mam wytypowanych 2-3, czy nawet 4 osób, tylko jest ich wiele - od tych, co dopiero zaczynają, po osoby, które często stają na podium. :)

6.Od kiedy masz bloga ?
Od kwietnia 2013 r., czyli w kwietniu stukną dwa lata na bloggerze. :)

7.Czy wyobrażasz sobie przyszłość bez psów ?
Ojj ... nie! Cały świat kręci się wokół psów. Zastanawiam się czasami nad tym, czym bym się interesowała nie mając psa ? :)

8.Jaką rasę psa chciałabyś kiedyś mieć i dlaczego ? 
Typuję kilka ras, które mi się bardzo podobają. Zaczynając od terierków  po owczarki i psy pracujące. :)
Mam swoje typy, ale na razie nie chcę tego zdradzać. Wiedzą to tylko wybrani... :D

9.Czy popełniłaś kiedyś jakiś błąd w wychowaniu psa, którego żałujesz, ale dzięki niemu czegoś się nauczyłaś ? 
Jest tego trochę. Przez dłuższy czas miałyśmy problem w kontakcie z innymi psami. Gdy jakiś pies pojawiał się na horyzoncie,  Figa od razu chciała się z nim przywitać i ciągnęła na smyczy tak mocno, że prawie chciała mi wyrwać rękę ze stawu . Teraz jest dużo lepiej, już tak nie ciągnie i prawie zawsze przechodzi obok psa obojętnie. ;) Jednakże dalej mamy problem z zazdrością. Jak głaszczę innego psa, to się bardzo denerwuje, chociaż już nie w takim stopniu, jak pół roku temu. ;)

10.Czy posty na blogu piszesz bardziej dla siebie czy dla czytelników ? A może i to i to ?
Piszę bardziej dla siebie. Blog jest dla mnie jakby pamiętnikiem, ale nie jakimś sekretnym . Dlatego może tu każdy wpaść i sobie go poczytać. To, co tu zapiszę jest i nie zginie. No chyba, że go kiedyś sama usunę. Ponieważ pies odgrywa w moim życiu ważną rolę, to piszę głównie o nim. Pisanie postów na blogu jest dla mnie również pewną formą odstresowania się, czy wewnętrznego wyciszenia. Chociaż bardzo miło mi jak ktoś komentuje, daje to dużego kopa motywacji!

11.Jakiej muzyki słuchasz na co dzień ?
Wszystko co wpadnie w ucho. ;)


- Nominacja od Kasi & Lusi

1. Co sprawiło, że zainteresowałeś się szkoleniem psów?
Zupełnie przypadkowo. Czytając jakieś duperele w internecie, zobaczyłam coś o psich sportach/sztuczkach. Figa, gdy była mała umiała tylko podstawowe sztuczki i tyle. :)

2. Jak spędzasz czas wolny?
Staram się spędzać go z rodziną i psem. :)

3. Czy według Ciebie ważniejsza jest dobra zabawa, czy rygor i twarde dążenie do celu?
Zdecydowanie dobra zabawa. :)

4. Jakie jest Twoje najważniejsze postanowienie na Nowy Rok?
Chciałabym zadebiutować na zawodach agility ( zobaczymy jak to wyjdzie ? ), a w szczególności jeszcze bardziej poprawić nasze relacje i wzmocnić motywację, bo to u nas chyba najbardziej leży.

5. Wolisz szkolenie pod okiem instruktora/doświadczonej osoby, czy robisz to na własną rękę, korzystając z np. Internetu?
I to i to. Trenujemy agility w klubie, resztę robimy na własną rękę, korzystamy z porad zamieszczonych w internecie, porad innych "zapsionych". Od czasu do czasu jeździmy na seminaria. :)

6. Dlaczego postanowiłeś pisać bloga i czy zależy ci na wyświetleniach, komentarzach?
Stało się to przez przypadek, pod namową kilku osób. :) Nie zależy mi jakoś szczególnie na komentarzach, chociaż komentarze dają dużego kopa motywacji i z większą chęcią pisze mi się kolejne posty. ;D

7. Czy twój zwierzak boi się huków (fajerwerki) i jak sobie z tym radzisz np. w Sylwestra?
Figa strasznie się boi fajerwerków, jest to duży problem. W Sylwestra przesiedziałyśmy chyba godzinę w łazience, bo w niej było najciszej. Za rok, przed Sylwestrem, będziemy musiały się zaopatrzyć u weta w jakieś leki uspakajające , bo szkoda psa, widząc jak się stresuje.

8. Lubisz marzyć, czy twardo stąpasz po ziemi?
Marzenia, to moje drugie ja! :D

9. Twoje ulubione rasy psów?
Sznaucery, owczarki belgijskie, kelpie, border collie, kundelos pospolitos ( inaczej - wieloowocówki ), owczarki szetlandzkie... ufff ... dużo tego! :D

10. Potrafisz pogodzić życie zawodowe/szkolne z obowiązkami wobec zwierzaka?
Czasami jest ciężko, ale dajemy radę. ;)

11. Opisz Twoje hobby niezwiązane z kynologią (jeśli masz).
Fotografia. :D Moje zdjęcia nie są jakieś wybitne, ale mam nadzieję, że kiedyś będzie inaczej? :D

- Nominacja od Ady & Mikołaja:

1. Jaka jest Twoja ulubiona rasa psa ?
Hmmm ... chyba taką numer 1 są sznaucery. ;) 

2. Co cenisz w tej rasie ?
Bardzo cenię sobie tą rasę, uważam ją za niezwykle wyjątkową i niezwykle zaskakującą ... :)

3. Czym fotografujesz/nagrywasz (model + obiektywy) ?
Od czerwca -Nikon D3200 + kit 18-105 VR. Mam w planach zakupić nowy obiektyw. Miałam już go prawie kupować, ale stwierdziłam, że mam kilka innych, ważniejszych wydatków (wiadomo, że psich, bo jakżeby miało być inaczej! :P ) i muszę odłożyć ten zakup na 'później'. :P

4. Co sądzisz o moim blogu ? : )
Bardzo fajny, podziwiam pracę włożoną w Mikołaja. ;) U mnie w rodzinie są cavaliery, ale ... 

5. Czy zawsze będą w twoim życiu psy ?
Jasne!

6. Jakie kupujesz gazetki o tematyce psiej ?
Kupuję, kupuję, chyba jedne gazety jakiekolwiek czytam ... "Przyjaciela Psa" i "Dog & Sport" :P

7. Jakiej słuchasz muzyki ?
Wszystko, co wpadnie w ucho. :P

8. Kto jest Twoim wzorem do naśladowania wśród "psiarzy" ?
Nie mam wytypowanych. :) Podziwiam każdą osobę, która cokolwiek robi z psem. Osobę, która dopiero zaczyna i osobę, która już stawała na podium ze swoim psem. ;)

9. Co cenisz w ludziach ?
Szczerość. ;)

10. Jakie są tytuły ulubiony psich książek ? : )
Rok temu czytałam "Misję na czterech łapach". Bardzo fajna książka ..., szczerze polecam :D

11. Czy w najbliższym czasie planujesz jakiegoś psa (jakiego) ?
Planuję, planuję... Co do rasy, nie chcę jeszcze mówić, by nie zapeszać ;) Wiedzą tylko o tym nieliczni  :D

- Nominacja od Klaudii & Diany oraz Marty & Enzo :


1.Jak wabi się Twój pies? Jak inaczej miał się nazywać ?
Z tego, co mi wiadomo to - Figa XD Szczerze mówiąc, nie wiem dlaczego padł wybór wybór właśnie na to imię, ale sądzę, że to imię do niej bardzo pasuje ... nie sądzicie? :D

2.Czy uprawiacie jakieś sporty?
Najbardziej chcemy się rozwijać w kierunku agility, ponieważ Fidze sprawia ten sport ogromną frajdę. :) Próbujemy również swoich sił w rally-o. Wszystko robimy na własną rękę, dlatego też mamy wiele, wiele błędów, ale ... Fidze ostatnio zaczęło się nawet podobać chodzenie przy nodze ... ;) Mamy dość sporo frisbee, nie wiem po co ( ? ), bo Figa nie wykazuje zainteresowania plastikowym dekielkiem. Ale może się kiedyś ono jeszcze przyda ? Kto wie?  Na razie póki co, nie każdy sport musi być dla nas ... ;)

3.Dużo wydajesz na zabawki dla swojego pupila?
Oj ...sporo! :P Wolę nie liczyć, ale zabawki zajmują najwięcej miejsca ... :P Mam w pokoju specjalne półki z koszami na psie akcesoria. Rodzice mi je kupili w Ikei z myślą, że zrobię porządek z pomocami naukowymi, ale niestety psie zabawki wygryzły naukowe pomoce XD

4.Czy masz jakieś zwierzę (bądź zwierzęta) oprócz psa?
Nie, nie mam. :) Rok temu był z nami kanarek, ale niestety - odszedł od nas i teraz śpiewa Panu Bogu w niebie XDDDDD  No chyba, że do innych zwierząt można zaliczyć ryby w oczku wodnym, komary i muchy ... to owszem, mam! xD

5.Udzielasz się w akcjach charytatywnych na rzecz zwierząt, jesteś wolontariuszem bądź dofinansowujesz schroniska?
Od czasu do czasu jeżdżę do schroniska i zawożę karmę oraz zabawki. Teraz czeka mnie kolejny wyjazd, oddam dość dużą ilość karmy, ale dlaczego i po co, napiszę w osobnym poście. :P A wolontariuszem nie jestem, w marcu będę focić malborskich  tymczasowiczów. :)

6.Co najchętniej je Twój pies?
Wszystko, co można zjeść. :D 

7.Jak często wychodzicie na spacery?
To zależy od ilości wolego czasu. :) Z racji, że mieszkam w domu, to mogę psa spokojnie wypuścić w ogrodzie. Jak załatwi swoje sprawy, to z reguły zaraz wraca do domu , bo nie lubi sam hasać. A na spacery wychodzimy najczęściej w weekendy. Chodzimy po mojej okolicy, aby Figa mogła  poznać inne, niż  nasz ogród tereny. Jeżeli mamy dużo wolnego czasu (ferie zimowe, święta, wakacje itd.), to staramy się jak najczęściej wychodzić na spacery, nawet po kilka razy dziennie. :)

8.Czy była jakaś sztuczka/komenda, której nie mogłeś/mogłaś nauczyć swojego psa?                             Pochwalę się, ale właśnie wczorajszym sukcesem była komenda "trzymaj". :D Oprócz tego proszenie oraz vaulty. :D

9.Ile lat/miesięcy ma Twój pies?
Dokładnie 3 lata, 10 miesięcy i 10 dni. :D

10.Czego nauczył Cię Twój pies?
W szczególności cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. :)

11.Czym najchętniej bawi się Twój pies?
Piłka ażurowa na szarpaku polarowym (co najdziwniejsze, sama ażurka nie jest taka świetna, sam szarpak też nie jest niesamowity, ale szarpak polarowy z ażurką  jest nalepszy! :P), szarpaki futerkowe/polarowe, piłeczki oraz wszystkie pluszaki, które długo u nas nie żyją + KONGi i zabawki na 'inteligencje', które Figa opróżnia w 10 minut. :P

- Nominacja od Wiktorii & Eddy'ego:

1. Co robisz w wolnym czasie?
Każdą wolną chwilę staram się spędzać z Figą. ;)

2. Czemu dałaś psu takie, a nie inne imię?
Szczerze mówiąc, to sama nie wiem ? :D

3. Jakie jest Twoje hobby?
 Kynologia i fotografia :P

4. Jakie są Twoje ulubione rasy psów?
Sznaucery, owczarki belgijskie, kelpie, border collie, kundelos pospolitos, owczarki szetlandzkie... dużo tego! :P

5. Z jakiego powodu założyłaś bloga?
Przypadkowo, przyszedł mi do głowy taki pomysł i jest! :P

6. Do jakich blogów najczęściej zaglądasz?
Zaglądam na wszystkie blogi, jakie obserwuję. :) Jest tego sporo, lubię dużo blogów. :D

7. Ile posiadasz zwierząt?
Tylko Figę. ;)

8. Ile minut/godzin poświęcasz swojemu psu dziennie?
W tygodniu 2/3 godz. na zabawę, sztuczki. :P W weekendy staram się każdą chwilkę. :D

9. Jaka jest Twoja ulubiona artystka/artysta?
Chyba nie mam? :P

10. Jakie jest Twoje największe marzenie?

Szczerze mówiąc, to sama nie wiem ? :) Przede wszystkim marzę, by wystartować z Figą  na nieoficjalnych zawodach agility. Chciałabym bardzo za jakiś czas kupić jeszcze jednego psa, ale nie wiem czy przekonam do tego rodziców? Oprócz tego bardzo bym chciała, aby Figa przestała w końcu być zazdrosna o inne psy. 

11. Ile sztuczek zna Twój pies?
Nie liczyłam, ale spokojnie ponad 30... :P


- Nominacja od Mileny & Lili:

1. Wasz ulubiony psi sport ?
Zdecydowanie agility. ;)

2. Jaka jest ulubiona zabawka twojego psa?
Piłka ażurowa na szarpaku polarowym, szarpak futerkowy/polarowy, pilki, pluszaki i zabawki, które pomagają odpalać łepetynę Figi. :P

3. W jakim internetowym sklepie zoologicznym najczęściej zamawiasz ? (Dlaczego ?) 

Szczerze mówiąc nie zamawiam dużo przez internet. :P Zamawiam pojedynczo, eksperymentuję z różnymi sklepami. :P Zooplus, Rauki, Karusek, Fun4dog, Toys4dog itd. :D 

4. Jaki był wasz największy sukces w 2014r ? 
Hmm ... sądzę, że sam start w zawodach Top Speed Dog, był dla nas wielkim sukcesem. :)

5. Gdzie najchętniej udajesz się z psami ? 

Najczęściej celem spacerów są pola, bo mam je praktycznie zaraz za domem. Chętnie bym poszła do lasu/nad jezioro, ale niestety nie ma takich miejsc w mojej okolicy. Od czasu do czasu, jedziemy nad morze sobie pospacerować. :)

6. Jak planujesz nadchodzący rok związany z twoim psem ?

W szczególności wiele, wiele spotkań z psiarzami, aby udoskonalić nasze przywołanie, pracę w rozproszeniach. No i bardzo chciałabym wystartować na zawodach agility, piszę tutaj chyba już to setny raz. :D

7. Jakie są twoje ulubione psie gadżety ?

Zdecydowanie zabawki oraz szelki, obroże, smycze! :D

8. Na co nigdy nie pozwoliłabyś swojemu psu ? 

Hmm ... nie mam pojęcia ... :P

9. Twoja ulubiona psia sztuczka ? (Dlaczego ?)

Nie mam ulubionej sztuczki. :P

10. Co najczęściej zabierasz ze sobą na trening ? 

Zabawki i smakołyki. :)

11. Skąd pomysł na imię dla twojego psa ? (Dlaczego akurat taka decyzja, a nie inna ?)

Nie mam pojęcia. :P Przyjechała Figa i Figą została, ale jedno wiem - idealnie do niej pasuje! :D

- Nominacja od Wiktorii & Czykity:

1. Jakiej rasy masz psa?
Sznaucer miniaturowy

2. Co w nim cenisz najbardziej?
Zaufanie i wyjątkowość. :) 

3. Dlaczego jego wybrałaś?
Figę dostałam od rodziców, więc nawet nie wybierałam jej, po prostu przyjechała do mnie czarna kulka. :D

4. Jakiej muzyki słuchasz?
Wszystko co wpadnie mi w ucho. :P (Ile razy będę to jeszcze musiała pisać? :D )

5. Jaki jest twój ulubiony sklep?
Mam nadzieję, że chodzi o psi :P Toys4dogs.pl :D

6. Jaka jest twoja rasa psów?
Sznaucery, owczarki belgijskie, kelpie, border collie, kundelos pospolitos, owczarki szetlandzkie ... szczerze mówiąc to trochę tego jest. :D

7.Kto jest Twoim wzorem wśród psiarzy?
(pozwól, że skopiuję z poprzedniego pytania)
Nie mam wytypowanych. :) Podziwiam każdą osobę, która cokolwiek robi z psem. Osobę, która dopiero zaczyna i osobę, która już stawała na podium ze swoim psem. ;)
8. Czy podoba ci się mój blog?
Tak. :)

9. Masz rodzeństwo?
Tak, mam o 3 lata młodszą siostrę. :)

10. Jak często wychodzisz ze swoim psem na spacer?
(Skopiuję) 
To zależy od ilości wolego czasu. :) Z racji, że mieszkam w domu, to mogę psa spokojnie wypuścić na ogród, jak załatwi swoje sprawy, to wraca. :) A na spacery wychodzimy (taka prawda) tylko w weekendy, na pola, aby mogła sobie pochodzić po okolicy. Jeśli mamy wolne (ferie zimowe, święta, wakacje itd.) to staramy się jak najczęściej chodzić, nawet po kilka razy dziennie. :)

11. Jakie są Twoje ulubione blogi??
Wszystkie, które obserwuję. :P Niektóre częściej czytam, niektóre mniej, ale na wszystkie wchodzę i chętnie czytam. :D

- Nominacja od Magdy & Fibi:

1. Psie akcesoria handmade. Zrobiłaś kiedyś jakieś samodzielnie?
Zrobiłam kiedyś smycz i obrożę polarową, ale jest to takie brzydkie, że nie ujrzało  światła dziennego. :P A jeśli można tutaj zaliczyć zabawki ... to tak, a konkretniej - szarpaki polarowe. :P 

2. Ulubione miejsce do spacerów to...
Pola, las, morze. :)

3. Największą wadą mojego psa jest...
Chyba zazdrość o inne psy ( jak się je głaszcze ). 

4. Co oprócz psich tematów znajduje się wśród Twoich zainteresowań?
Fotografia. :P Chociaż moje zdjęcia nie powalają, to czasem jestem z nich zadowolona (wow!) i mam nadzieję, że kiedyś będą dużo lepsze. :D 

5. Komplet obroży/szelek i smyczy, w którym Twój pies wygląda najlepiej to...
Szelki norweskie Dog Style w sówki, obroża w żaby z  Oh My Dog oraz zwykła, najzwyklejsza smycz przepinana. (Chodzimy na raz i w szelkach i w obroży. :P ).

6. Największa porażka w pracy z psem?
Chyba gdy Figa mnie kompletnie "olała" ...

7. Największy sukces w całym Twoim życiu, niekoniecznie powiązany z psami?
Hmmm ... szczerze mówiąc to chyba 1/2 sukcesów jest powiązana z psami :P Więc... start w zawodach z Figą. :D

8. Istnieje coś, czego Twój pies nie nauczył się, mimo usilnych starań?
Do wczoraj (dzięki Tobie!) udało mi się nauczyć Figę trzymania (na razie cienkich przedmiotów). :D Oprócz tego proszenia i vaulta. :)

9. Najwcześniejsze wspomnienie ze swojego dzieciństwa?
O matko ... trochę tego jest... nie wiem, które było wcześniejsze, a które późniejsze ... serio. :P

10. Pochwal się ilością swoich psich gadżetów! Smycze, obroże, piłki, dyski? Ile tego jest?
Eh ... matma. :P 83 zabawki ( 10 dysków, 18 szarpaków, 3 piłki ażurowe, 20 piłek, 3 szarpaki futerkowe, KONGi: Goodie Bone, Classic, Biscuit Ball, Stuff'a Ball, Quest = 5, 2 KONGi wubby: puupy, weaves, 5 zabawek: KONGowy materiałowy króliczek z amortyzatorem, KONGowa żaba i kaczka pluszowa,KONG Goodie Bone XS na szarpaku i aport tenisowy z KONGa, 5 zabawek bez wypełnienia, 9 najzwyklejszych pluszaków i 2 zabawki na inteligencję: Nina Ottosson Dog Twister i IQutiest z przesuwanymi klockami :P ), 9 obroży, 4 szelki, 6 smyczy + smycz i obroża by ja, ale tak jak wspomniałam w pierwszym pytaniu - jest to takie brzydkie, że tylko sobie leży. :P. Oprócz tego mamy grzebień, trymer, 2 nerki, ubranko ... ale nie chce mi się tego liczyć. :P

11. Szczerze i zwięźle - co sądzisz na temat teamu white couch potato - co mogłybyśmy zmienić, naprawić, jak nam idzie? :)
Świetnie Wam idzie! :D Uwielbiam Fibi, jest świetna ... blog również fajnie wygląda, wasze notki są ciekawe. :D 


- Nominacja od Wiktorii & Kinga :

1. Co najbardziej podoba Ci się w twoim psie?
Hmmm ... cierpliwość i zaufanie. :D

2. Jak wita Cię Twój pies?
Bierze zabawkę do pyska, chodzi po całym domu mrucząc i wydając najdziwniejsze dźwięki. :D 

3. Gdzie najczęściej chodzicie na spacery?
W pola. :)

4. Jak lubisz aktywnie spędzać czas ze swoim psem?
Generalnie w tygodniu sztuczkujemy, jedynie w weekendy mam czas na wyciągnięcie przeszkód. :P

5. Twój ulubiony psi sport?
Zdecydowanie agility! :D

6. W jakim wieku jest twój pies?
3 lata, 10 miesięcy i 10 dni :P

7. Jakie masz plany na 2015r?
Zadebiutować na zawodach agility, dopracować wiele sztuczek, pojechać na kilka seminarii oraz spotykać, spotykać, spotykać i jeszcze raz spotykać się z psiarzami! :P No i wyjazd na obóz, ale o to już częściowo się spełniło! :D 

8. Czy trenujecie razem jakieś psie sporty? Jeśli tak to jakie?
Generalnie agility, ale dla rozrywki próbujemy coś robić z rally-o , poza tym sztuczkujemy. :)

9. Czego bardzo byś chciała nauczyć swojego psa, a w żaden sposób wam to nie wychodzi?
Hmm ... do wczoraj było nieszczęsne trzymanie, ale udało się! ;D Teraz próbujemy z wkładaniem różnych przedmiotów do pojemnika. :D

10. Jaki jest ulubiony psi przyjaciel twojego psa?
Figa generalnie z każdym psem się dogaduje... Ale chyba najbardziej z Jessie, Hippisem i Nelką. :D Najczęstszy kontakt miała z tymi psami i je lubi. :D Ale tak ogólnie to ona każdego psa toleruje i fajnie by było, gdyby tak pozostało. :)

11. Jaka jest twoja ulubiona rasa psa?
Sznaucery, border collie, kelpie, owczarki belgijskie, owczarki szetlandzkie, najzwyklejsze kundelki ... duuużo tego jest. :D


Znów dodaję tą fotkę, ale bardzo ją lubię! :)
Fot. Ania Nowek

To chyba tyle. :D Dziękujemy wszystkim za nominacje! :D

Poza tym, postaram się jeszcze jutro coś napisać ... :D

Pozdrawiamy! :)
Nina & Figa13 komentarzy:

 1. Świetna odpowiedzi, masz poczucie humoru, hah :D
  dianaienzo-psijaciele.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale duuużo mieliście tych nominacji! :D

  Pozdrawiamy,
  http://miczelski.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo npminacji. Z LBA jest dużo pracy, gratulacje!
  Zapraszam do nas na zimowy filmik :).
  H&F
  jaimojaspanielka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też mam sporo nominacji, ale nie wiem, czy będę robiła to na blogu:)
  Pozdrawiamy serdecznie!
  Weronika i Molly
  http://codziennebeagle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki, że odpowiedziałaś na moje pytania.
  Pozdrawiamy
  W&E

  OdpowiedzUsuń
 6. Ile nominacji! :D

  Pozdrawiamy Milena&Carmen
  http://kudlatesprawy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. czyli ze jak nie mamy nominacji to nikt nas nie kocha? ;-) moze nie jest tak zle :P

  a liczba zabawek... uspokoila mnie troche, moich nie liczylam ale mysle ze mote teraz odetchnac z ulga :D

  http://obifru.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. O, widzę że Ciebie też zasypali pytaniami :D.

  OdpowiedzUsuń
 9. Spokojnie wszystko da się ogarnąć, tak jak pokazałaś nam to z pytaniami. LBA ogarnął internet! Pozdrawiam i zapraszam do mnie http://pusia-i-ja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeny ile ty tych nominacji dostałaś, pół życia musiałaś nad tym stracić :D

  OdpowiedzUsuń