19 stycznia, 2014

Figa - pies na fali?

Wczoraj (18.01) byliśmy na treningu próbnym w klubie "Na Fali" w Sopocie. Oczywiście agility. Gdy przyjechaliśmy Pani Ula zawołała nas. Nie spodziewałam się, że będę miała pokazywać Fiśkowe sztuczki. W korytarzyku było strasznie dużo zapachów i Fiśka była rozproszona. Jednakże po małym obwąchaniu miejsca, było troszkę lepiej. Sztuczki pokazaliśmy marne, bo Figa była bardzo rozproszona, a mnie stres zjadł. Siad, łapa, piątka. Leżeć nie chciała. No, bo przecież szlachta nie będzie kładła się na podłodze. Ale i tak jestem dumna z niej. Pełno zapachów. Czasem wgl. nie chce dać łapy, a tutaj usiadła, dała łapę, piątkę no i kilka takich tam innych. Pani Ula powiedziała, że Figa jest na mnie skupiona, bo zrobiła te kilka sztuczek, a nie latała w lewo, prawo. Kilka rozmów, a mianowicie jak to wygląda itd. Ogólnie treningi są 2 razy w tygodniu, ale ja się nie wyrobię, bo to daleko (jak nie ma korków ok. 1 godz., ale jak są - czasem nawet 2 :/ ), poza tym mam szkołę. Normalnie 1 kurs trwa 2 miesiące, w naszym przypadku cztery. Kursów jest 3. Normalnie 6 miesięcy, u nas - 1 rok. No, ale cóż. Po skończeniu wszystkich 3 kursów dołączamy do klubu 'Na Fali" i wtedy zaczniemy jeździć na zawody! :D Fajnie, fajnie, ale co z szkółką WIBRYS?
P. Ania jest bardzo miłą osobą, fajnie prowadzi zajęcia, ale nie przygotowuje do zawodów. Cena za jeden kurs w Na Fali to 420 zł, u P. Ani prawie na to samo wychodzi i nie wiadomo ile zajmie tam czas tak aby super pokonywać tor. Odpuszczamy sobie chyba szkółkę WIBRYS, ale co jakiś czas będziemy przyjeżdżać. Dla zabawy :). Po prostu byłam raz tu, raz tu i wybrałam. Zdjęć stamtąd nie mam. Jedynie sznaucerka, który był na torze, ale ze względu na to, że to nie mój pies, nie opublikuję go tu, chyba, że jak już będę jeździć to się spytam. Jeśli tak - umieszczę :). Kurs zaczynamy od marca, a dokładnie - od 1 marca :). Jestem bardzo zadowolona. :)
Wczoraj oczywiście przy okazji wybraliśmy się na zakupy. Ja z Fiśką weszłam oczywiście do Zoo Kariny. Ja zawsze tam muszę wejść i koniec kropka. xD Miałam przy sobie trochę pieniędzy, ale zakupiłam tylko piłkę KONG AirDog SqueakAir M. Niestety jedną, bo nie mogłam znaleźć takiej paczki z 3 piłkami, a udało mi się znaleźć jedną - ostatnią. Zapłaciłam za nią 6.35 zł. :P Miałam ochotę kupić wszystko, ale "coś" mówiło mi w głowie - "Haloo! Lustrzanka" xD. Postawiłam sobie cel - muszę go zrealizować. Puścić mnie tylko do zoologa xD

Tutaj piłeczka :3
Na początku lutego kupuję torbę transportową. Powiedziała mi nawet o tym Pani Ula, bo większość psiaków takie klatki ma, a poza tym już chciałam ją kupić jakiś czas temu. Przy okazji (bo na 90% zamawiamy na zooplusie) zamówię coś dla Figi. Frisbee z KONGa, bo jeżeli jest z gumy to będzie miękkie, a u mnie były extreme i były super, tylko, że za duże. No zobaczymy. :)
U nas już ferie! :) A co z tym idzie - więcej czasu dla Figi! :) Jutro mam w planach spacer, długi spacer. W końcu pójdziemy w pola, bo spadł śnieg i nie będzie już tam takiego błota jak ostatnio. :)
Przyłożymy się do sztuczek. Chcę Fiśkę nauczyć 'trzymaj', 'puść' i doszlifować skok na plecy. Pomyślę nad jakąś nową sztuczką, ale na razie weny nie mam :P.
Mam wrażenie, że o czymś miałam napisać, ale zapomniałam :p. Jak zawsze.
Ja teraz będę grzebać na blogu, dodam z 2 nowe zakładki. Możecie obserwować :D. Jeśli ktoś chce - jestem dostępna teraz na mailu ( figulaaa@poczta.fm ), więc mogę popisać :).
No to co?! :)
Pozdrawiamy!
N&F
Tak, wiem z zdjęciami to nie zaszalałam xD. Jutro jak będzie coś ciekawego, to będzie ich więcej :)

10 komentarzy:

 1. Super piłeczka :3 Ja jutro idę odebrać paczkę z animalia.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Oooo Ja też uczę Sonię "trzymaj-daj"
  Na razie jesteśmy na etapie: "dobra, ja potrzymam co najwyżej 2 sekundy i żądam smaka!"
  Żądam osobnego posta, jak wam idzie! x)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie piszesz.
  Pozdrawiamy ;)
  krejzidog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam w tej ZooKarinie. Piękny sklep i świetna obsługa! Lacky potrafi dać ale trzymać nie za bardzo.;) Fajowa piłka i fotki!:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna piłka :D
  Czekam na agiposta :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie, że będziecie jeździć na te kursy. Ogólnie lubię ten klub, zawsze tak fajnie się odróżniają na zawodach, wszyscy niebiescy :D. No i bardzo chciałabym tam trenować obedience, ale niestety to za daleko :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Super piłka - również ją posiadamy :D Figa zapewne się dobrze skupiła - mój Lucky by pewnie nic nie zrobił ! :P Czekamy na agilitowy filmik :D Jak tam konkurs ? Znasz już nagrody ? xD Tak się tylko pytam :)
  Pozdrawiamy serdecznie !
  Paula & Lucky

  OdpowiedzUsuń
 8. Ładna piłka :-)
  Życzę powodzenia w nauce sztuczek :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Firma KONG jest naprawdę dobra :)

  http://okruszek-moj-psi-przyjaciel.blogspot.com/

  POZDRAWIAMY H&O

  OdpowiedzUsuń